Новиот lookbook на шведската стоковна куќа H&M е посветен на тексасот, материјалот кој никогаш не излегува од мода и одлично изгледа во секоја модна комбинација, без разлика дали се работи за кошула, панталони или јакна. Модел Magdalena Frackowiak.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВо чудесниот дом на една уметница
Следна објаваМожам да бидам се’ што ќе посакам | Kent Rogowski
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР