За новиот римејк на приказната за Ромео и Јулија, Swarovski се здружи со дизајнерот на костими Carlo Poggioli, користејќи повеќе од половина милион кристали за прекрасните костими и накит иработени специјално за новиот филм. Погледнете ги приказните на целиот тим кој работеше на костимите и филмот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКреативни дела споделени на Instagram | Alex Solis
Следна објаваКнижевен воз | Auvers-Sur-Oise, Франција
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР