2

Славниот дизајнер на обувки Christian Louboutin најави капсулна колекција Nude потпетици кои визуелно ќе ги издолжат вашите нозе. Зависно вашата боја на кожа, може да одберете од 5те модели; Pigalle, Fifi, Simple Pump, Flo и Vendome. Чевлите ќе бидат достапни само во Louboutin продавниците, а за најдобро да го одберете моделот изработена е и специјална мобилна апликација Loubotin Shades App, која им овозможува на корисниците да ги фотографираат своите стопала и да ја најдат соодветната боја.

1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДокументарниот филм “СТРАВОТ” премиерно во Cineplexx
Следна објаваГрандиозниот Рим | Boscolo Palace Roma
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР