Едиторијал за онлајн магазинот The Edit, издание на најпознатата луксузна онлајн шопинг дестинација NET-A-PORTER со убавата Emma Watson, носејќи парчиња од колекцијата Green Carpet Challenge. Оваа еко колекција за NET-A-PORTER ексклузивно ја дизајнираа Christopher Kane, Victoria Beckham, Erdem, Roland Mouret и други дизајнери. 20% од продажбата се донира во хуманитарни цели во Африка за бебињата заболени од ХИВ.

1

2

3

5

6

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКокошката или јајцето?
Следна објаваЦветен дизајнерски дом
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР