Њујоршката модна недела секоја сезона примамува се повеќе вљубеници во модата. Покрај модните ревии, улиците на „големото јаболко“ се преплавени со светските модни блогери и модни уредници кои со задоволство позираат на многуте street style фотографи. Погледнете ја уличната мода за време на Њујоршката модна недела.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

24

25

27

28

29

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМинималистички Хари Потер тетоважи
Следна објаваЏастин Тимберлејк за The New York Times
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР