Лондонскиот бренд за облека Chinti and Parker и креативното студио Patternity се здружија во интересен проект со кој беа создадени плетки инспирирани од архитектурата, односно фасадите на зградите. Погледнете дел од 28те создадени парчиња.

1

2

3

4

5

6

7

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛетачка книга | Embraer авио-компанија
Следна објаваФакти кои ќе Ве натераат да патувате
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР