Фармерки со реси, станаа апсолутен хит на инстаграм!

Овие фармерки се апсолутен хит, во права смисла на зборот. Ако сакате да ја освежите својата гардероба, поиграјте си со овој стил, а ние...

Marchesa ја лансираше колекцијата на чевли за пролет 2016 година

Moдниот бренд Marchesа е познат по своите прекрасни романтични фустани, а деновиве ја лансираше новата колекцијата на чевли за наредната година. Во вистински стил...

Chanel и Karl Lagerfeld прикажаа спектакл за крај на модната недела...

Заврши модната недела во Париз. Последните денови беа резервирани за некои од најголемите модни имиња на денешнината -  Ellery, Chanel, agnes b, Vanessa Seward, Valentin...

Префинет сексапил на модните ревии на модната недела во Париз!

  ANTHONY VACCARELLO  Познат по своите "body-con" силуети, дизајнерот Anthony Vaccarello, својата колекција за пролет - лето 2016 ја претстави на модната недела во Париз. Моделот  Edie Campbell...

Романтични и женствени модели на модната недела во Париз!

Атмосферата на модната недела во  Париз се загрева од ден на ден, а модните колекциите се доказ, зошто баш париските дизајнери имаат завиден статус,...

Преглед на најдобрите модни ревии од модната недела во Милано

Модната недела сега се сели во Париз, и со нетрпение чекаме да ги видиме колекциите на модните куќи како што се Chanel, Givenchy, Lanvin...

Високи потпетици | Симбол на елеганцијата

Високи потпетици! Симбол кој се поврзува со префинетост, женственост, луксуз и сексапил. Се смета дека првите високи потпетици во светот на модата ги промовирала...

11 генерации на невести ја носат истата венчаница!

Старaта англискa традиција диктира дека невестата треба да носи "нешто старо, нешто ново, нешто позајмено и нешто сино" на денот на нејзината свадба, и...

Недела на модата во Милано – Gucci, Fendi, Max Mara, Prada…

Целата модна индустрија е на нозе, бидејќи денес завршувааат модните ревии во италијанскиот град на модата - Милано. Милано Модната недела, никогаш не разочарува....

Манго за оваа есен со Rock&Roll колекција

Шпанскиот моден бренд Манго, неодамна ja најави својата кампања за есен-зима 2015 година и бевме многу среќни кога видовме дека супермодели Cara Delevingne и...

New York Fashion Week | Топ 4 трендови за пролет 2016...

Модната недела во Њујорк заврши, па да направиме мало резиме. Кои се трендовите кои ги видовме на модните писти во Њујорк, што можеме да...

Gisele! Kendall! Kate! Christy! Paris Vogue слави 95 години со 4...

Paris Vogue, навистина не можеше подобро да го прослави 95-тиот роденден! Славејќи завидни 95 години од постоењето, Vogue направи 4 различни насловни страни со 4...