Се потрудивме најсликовито да ви ги презентираме главните 15 модни тенденции за лето 2018!

Уживајте …

Атрактивно – Розово со портокалово
Долги реси
Прслуци на врзување со врвци или ленти

Животински принтПластик- фантастик
Марија АнтоанетаБоја -фуксиа
Драпирано
Поп – артСпортПерен тексасНеонска зеленаПердувиГлитерЧантичка на појас

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРепертоар на Драмскиот театар Скопје од 07.05 до 13.05.2018
Следна објаваХороскоп за ден 07.05.2018 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР