Колекција на очила за сонце од брендот Versace наречена Tribute Collection за пролет/лето 2018 година.

Оваа колекција е креирана во чест на креаторот и легендата на брендот Версаче – Џани Версаче.

За сите оние кои ги обожаваа моделите на легендарните очила кои ги прославија во 90-тите познатите супермодели Наоми, Синди, Кристи, Татјана … еве сега прекрасни вести.

Сега очилата се достапни во “мачкаста силуета” и се украсени со обрасци кои беа популарни во 90-тите години. На располагање се моделите со пеперутки, линии и  Vogue принт, од проѕирни материјали до оние со класичниот симбол на златна медуза кои во новата кампања го носи Кристи Тарлингтон.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМокасините се повторно на модниот трон!
Следна објаваMayice Studio креираше скулпторска ламба!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР