Британската модна куќа Burberry ја внесе уметноста во својот асортиман на очила за сонце …

Неодамна тие ја претставија колекцијата на очила за сонце Doodle, кои се неизбежен додаток за многумина од нас во текот на целата година. Овие уникатни очила имаат интересни цртежи кои ги украсуваат леќите. Од “cat-eye” рамки до квадратни стилови, брендот Burberry ги акцентираше силуетите што ги најде во своите архиви и уште еднаш ни дадоа можност да уживаме во нив.

Без разлика дали барате нов модел на очила за сонце или едноставно сакате да го комплетирате дневниот моден изглед, опциите се повеќе од шик. Овој пат ви презентираме некои од нашите омилени фаворити во нашата галерија.

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскоп за ден 11.05.2018 година!
Следна објаваHERMES торба од чисто сребро!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР