Честитки на Prince Harry и Meghan Markle!

Принцот Хари се вери со холивудска глумица! Принцот Хари (33) е петиот во линијата на наследници на Британскиот престол, по својот татко престолонаследник принц Чарлс,...

Време е за сурови и здрави колачи!

Здрави колачи? Можно е, а ние ќе објасниме како и зошто. Отсега ќе консумирате само сурови колачи. Сакаме колачи и искрено, можеме да ги консумираме...

Близнаци го тестираа iPHONE X, дали е доволно паметен за да...

Face ID е многу лесно да се постави. Се напојува преку камерата TrueDepth која емитира и анализира повеќе од 30.000 невидливи точки, кои прецизно, длабински...

Неделен хороскоп од 27.11 – 03. 12. 2017 година!

ОВЕН Работа Не заборавајте на вашата способност да дејствувате на вистински начин и да се справите во дадената ситуација. Љубов Тоа што не треба да го направите е...

Омилената храна на светските лидери

Dan Bannino направи одличен серијал кој ги претставува навиките на исхрана на светските лидери. Главната цел е да го прикаже нивниот вкус и да ја...

Со кого го делат животот вљубените ангели на Викторија Сикрет?

Како што се ближи еден од најголемите настани во светот на модата, така одлучивме да Ви го претставиме вкусот на топ моделите на Викторија...

Неделeн хороскоп од 20.11 – 26.11. 2017 година!

ОВЕН Работа Ве очекуваат многу работи кои мора да ги завршите во краток временски период, но без нервоза, работете со добар тим на соработници. Многу луѓе...

Најскапата супстанца на светот чини 100 милијарди долари за милиграм!

Најскапа супстанца Со цена од 100 милијарди долари за милиграм, анти-материјата е најскапата супстанција на планетата. Во согласност со напорите на човештвото да оди таму...

Знаете ли колку чини најскапиот телефон на светот?

  Најскап телефон на светот Црниот дијамант од 26 карати, како копче за опцијата home, го крена овој iPhone 5 кон небото. Тој го носи името...

Овој профил на Instagram совршено ја усогласува облеката со познати уметнички...

Зад профилот © dressedtomatch стои Michelle Satterlee, која објавува фотографии кои изгледаат како визуелни реплики на познати уметнички дела. "Секој ги сака работите што се совпаѓаат или...

Внимавајте каде патувате во 2018-та!

„International SOS“ и „Control Risks“ публикваа мапа која ја прикажува безбедноста на земјите во светот според состојба на заразни болести, стапка на тероризам, развиена...

Karl Lagerfeld ќе ја дизајнира божиќната елка во лондонскиот хотел Claridge!

Лондонскиот хотел Claridge, никогаш до сега не го разочарал светот со својата божиќна елка. Во минатото, дизајнирањето на елката беше доверено на големите дизајнерски имиња,...

Quimera | Мачето со две лица

Quimera прво ја освои Аргентина, а потоа целиот свет! Како „чудо на генетиката“, Quimera наликува на спој од два организми. Лицето и е половина црно,...

Новото Sony AIBO е преслатко робот куче!

Пред неколку недели, компанијата Sony му објави на целиот свет дека повторно ќе го промовира својот AIBO проект, односно, преслаткиот дроид во форма на куче, кое...

Неделен хороскоп од 13 – 19.11.2017 година!

ОВЕН Работа Во овој период ќе бидете во ситуација да се договорате за нова рабата, со некој кој е подложен на ризици и е подготвен да тргне...

Mафини од јајца и зеленчук се совршен појадок или закуска!

Имајте на ум дека започнувањето на денот со хранливи оброци им дава енергија на телото и мозокот и на тој начин ја зголемува продуктивноста....