Рамниот стомак воопшто не е лесна задача, но тоа не значи дека совршените стомачни мускули се невозможни.
Најдовме на ЈуТјуб 10-минутен тренинг што ја стимулира работата на сите стомачни мускули, а тоа можете да го направите дома и без опрема.

Овој тренинг е прилагоден да го обликува вашето тело, со акцент на стомакот, што е најголем проблем за повеќето жени. Тренингот се состои од 10 вежби што ги правите 45 секунди. По секоја вежба следува пауза од 15 секунди.

Ако ги правите овие вежби секој ден, резултатот е неизбежен. Погледнете како изгледа 10-минутно вежбање за совршен стомак.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBOSS ја претстави колекција пролет/лето 2021 на TikTok!
Следна објаваБеретките оваа сезона се носат во стилот на „Емили во Париз“!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ