Оваа сезона, беретките се чини дека се враќаат во модните трендови …

Ова централно парче од париската гардероба, кое го носеше Лили Колинс во популарната серија на Нетфликс „Емили во Париз“, стана незаменлив додаток на трендсетерките во текот на изминатите Модни недели, како и во колекциите на модните куќи.

Од кожните модели кои ги претпочита Бела Хадид до класичните волнени беретки кои  ги носи Соланж Смит, опсегот на најмодерни капи на сезоната е невообичаено широк.

За вас ги избравме најубавите аутфити со беретката во главна улога. Инспирирајте се!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да постигнете совршено рамен стомак за само 10 минути на ден?
Следна објаваНовогодишна колекција на IKEA!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ