Лондонскиот ресторан ,,34 Mayfair” неодамна заблеска во најспектакуларната Божиќна инсталација што некогаш сме ја виделе.

Ова празнично преуредување има 14.000 украси, вклучително и 8.400 светкави топки- лампиони кои го покриваат секој сантиметар од sидовите и таваните.  Пријатната атмосфера ќе го пробуди празничниот дух кај посетителите и ќе ги расположи, а токму тоа секому му е потребно во време на пандемија.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБеретка: Најпосакуван моден детал за зимските денови
Следна објаваИнспирација од природата и промените: Версаче пролет/лето 2021 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ