Омилените работи на Опра во 2020 се официјално тука. Списокот со омилените работи на познатата водителка е полн со посакувана облека за дневни комбинации и идеи за епски подароци, но што е најважно, овогодинешниот список содржи и подршка на мали бизниси и бизниси во сопственост на луѓе без разлика на нивната расна припадност.

Како што рече самата таа во своето писмо на OprahMag.com: “… Оваа година, има посебен пресврт. Бидејќи толку многу луѓе сакаат да ги поддржуваат црните луѓе на кој било начин, најдовме десетици апсолутно прекрасни подароци од Бизниси во нивна сопственост кои заслужуваат да се слават, затоа што веруваме дека животот на црните луѓе и нивните животи сепак имаат значење. Значи, за 2020 година, повеќето од моите омилени работи се од компании во сопственост на црнци. “ Од 70-те брендови вклучени оваа година, 50 се во сопственост на BIPOC.  Ова се омилените работи на Опра за оваа 2020 година. 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХрана богата со витамин Д!
Следна објаваFENDI X CHAOS – нова колкеција на спектакуларни модни додатоци!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ