Луксузен пристап на модните додатоци, инспирирани од високата технологија … 

Фенди ја презентираше соработката со Chaos – моден бренд за аксесоари, кој на светот му понуди луксузни парчиња како што се кутиитите за AirPods, ѓердани со запалки и многу повеќе.

Соработката се роди од заедничката љубов кон старите табакери и вечерните клач чанти, со партнерство основано од Карл Лагерфелд, а  Силвија Вентурини Фенди продолжи по неговите стапки.

Овој пат, колекцијата претставува луксузен пристап кон модните додатоци кои се инспирирани од високата технологија, користејќи метал и кожа, за да се трансформираат секојдневните парчиња во ексклузивни.

Во каталогот можеме да видиме интересни чанти со додатоци слични на привезоци за клучеви, со монограмот на Fendi FF.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваOprah’s Favorite Things 2020: Список полн со интересни нешта
Следна објаваМузичка култура 彡 (онлајн ивент)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ