Со секоја деценија која доаѓа и минува, системите, верувањата и амбициите се менуваат …

Ако погледнеме назад во времето, можеме да видиме некои професии драстично се развиле и дека практично секој ден се појавуваат нови, благодарение на апликациите што добиваат неверојатен број на следбеници. Во раните 2000-ти, немаше Инстаграм, ТикТок и слично, но сега тие владеат и секој би сакал да биде на нивно место. Со заработка измерена во милиони?

Кога зборуваме за TikTok, миленијалците и оние кои се членови на Generation Z доминираат на оваа платформа, додека многу корисници достигнаа слава и станаа вистински влијателни. Во секој случај, TikTok минува низ интересен период, па слободно можеме да кажеме дека пандемијата на коронарниот вирус и фактот дека многу луѓе минуваат многу повеќе време дома, добро им дојде.

Овој пат, решивме да откриеме кои TickTokers имаат најмногу следбеници, а со тоа и најголема заработка. Главните инфлуенсери од оваа мрежа, од кои најмладата има само 16 години, можете да ги видите во нашата галерија.

Џош Ричардс (@joshrichards) 18, 20,8 милиони следбеници, 1,5 милиони долари

Лорен Греј (@lorengray) 18 години, 46,1 милиони следбеници, заработка од 2,6 милиони долари

Дикси Д’Амелио (@dixiedamelio) 18 години, 32,8 милиони следбеници, заработка од 2,9 милиони долари

Чарли Д’Амелио (@chalidamelio) 16 години, 76,9 милиони следбеници, заработка од 4 милиони долари

Адисон Реј Велилинг (@disoner) 16 години, 54,2 милиони следбеници, 5 милиони долари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКреирајте совршен амбиент со новата колекција на обоено осветлување!
Следна објаваКонкурс за демо рап песна
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ