Уметност и литература | Apartment F5

„Лизгачки врати изработени од темно дрво го кријат влезот во дневната соба, како и во трпезаријата. Во другите соби, акцентот е ставен врз уметничките...

Цветен дом на 4 девојки

Кога овој дом би бил парфем, неговите соби би опивале со мирисите на јаболко, јагода и ванила - трите бои кои се есенцијата на...

Куќичка како од сказна

Доволно е да се погледне малата, но неодоливо привлечна куќичка во Марбеља, на југот од Шпанија, која сопственичката ја користи како гостинска куќа за...

Камена колиба со ехо од океанот

Kамената викендичка на Richard Butt е место за совршено бегство од урбаната динамика. Лоцирана е во малото рибарско место Патерностер, на западниот брег во...

Мини канцеларии | Mал простор со голем стил

Динамичното животно темпо наметнува потреба од работно катче и во домот, каде ќе може да се извршат дополнителните работни обврски или складираат документите и...

Приватна библио-бања | Michael Cunningham

Нема ништо поубаво од градативен тек на сопствената библиотека во својство на приватен рај, во случајов во сопственост на авторот Michael Cunningham. Со посебен...

Луксузна вила во Сен Тропе | Peninsula 1

Во монденското француско летувалиште Сен Тропе, на површина од 4500 метри квадратни е лоцирана вилата Peninsula 1, архитектонско издание кое со стилски дизајнираниот ентериер...

Семејно гнездо во Париз

Во строгиот центар на Париз, на последниот кат од стара градба, младиот пар архитекти од студиото l’Atelier d’Archi имаат создадено елегантно и префинето, но...

Приватен мир | Библиотеката на Gluck

Под претпоставка дека сте научник чија цел е истражување на конкретна историја и имате приватна збирка која брои повеќе од 10. 000 книги. Исто...

Дрво во домот

Прекрасна и невообичаена идеја за уредување на домот на Hironaka Ogawa & Associates, имплементирана во дом во Kagawa во Јапонија. Во дизајнот на ентериерот...
video

Соба за рекреација | Royal London Hospital

Водејќи се од идејата дека уметноста и играта имаат исцелителна моќ, архитектите Cottrell и Vermeulen и дизајнерот Morag Myerscough креираа прекрасна соба за игра...

Приватна библиотека | Библио-куќа

Приказна за библиотекарски дом во тивка станбена населба во Тогичи, Јапонија - приказна за белата инспирација во парче дом, изградена по желба на сопственикот,...

Канцеларија на JWT во Амстердам

Основно правило е дека простор полн со креативност и живост - Ве исполнува со желба за работа. Ја разбудува креативноста во Вас, за која...

Градот кој никогаш не спие | Pixers

Доколку планирате да внесете карактер во ентериерот во Вашиот дом, тапетите со наслов „Градот кој никогаш не спие“ е совршен за Вас. Производ на...

Идеи за домот | Уникатни подни прекривки

Со разноликиот дизајн, материјал и форма, теписите, килимите и теписоните се многу повеќе од предмети за прекривање на подот, денес се издвојуваат како начин...

Барби бар | Тајван

Најрозовата кукла во светот - Барби, омилената играчка на секое мало девојче, повеќе од педесет години егзистистира на светскиот пазар и важи за најпознатата...