Овој извонреден луксуз чини 11 милиони долари, а се наоѓа во Connecticut. Станува збор за приватно острво кое има базен, голема куќа, дури и топ!

Biste li živjeli na ovom luksuznom privatnom otoku?

Островот со големина од 3 и пол хектари, некогаш му припаѓал на Billy Rose , па таму летувала и Marylin Monroe, а денес е едно од најатрактивните земјишта на пазарот. Освен куќата, има и три плажи, мини пристаниште за повеќе бродови, колиба, куќа за чамци…а сето ова е изградено околу 1900-тите  години. Куќата има 6 спални соби, уредени во Tudor стилот.

Бидејќи островото има добра конекција со брегот, сопственикот на островото може преку цела година да живее и престојува на него. Всушност, се наоѓа само на еден час одалеченост од Midtown New York. Земајќи го во предвид популарното минато, сопствениците и ексклузивноста, ова земјиште има предзнаk “единствено”!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако до квалитетен сон?
Следна објаваPolimind – Хартиена 3D сложувалка која ќе го разубави вашиот sид!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР