“House W” е типична двокатница во Тајпеј, дизајнира пред повеќе од 50 години. Главен проблем на оваа куќа е правоаголниот облик, лошото дневно осветлување, буката од соседството, како и приватниот и сигурносниот ризик. За решение на овие проблеми се погрижи KC Studio, кое одлучи во потполност да ја редизајнира оваа куќа. Сите животни простории се усмерени кон дворот за да ја сочуваат приватноста и сигурноста на домот.

На третиот кат е главната спална соба со тераса која има поглед на градината. За да се подобри влезот на денвната светлина, креиран е стаклен под во средина на атриумот кој овозможува подобро навлегување на сончевата светлина, внатре во самата куќа. Сем тоа, користени се многу стаклени плочи како би се овозможило повеќе амбиентална расвета.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодни додатоци кои ќе ја одбележат сезоната есен/зима 2017!
Следна објаваСитуации во кои пробуваме да се однесуваме возрасно, но не ни успева
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР