Музички хотел од иднината | NHow

Лоциран на брегот на реката Шпрее, помеѓу источен и западен Берлин се наоѓа извонредниот музички хотел NHow. Хотелот е дизајниран од добро познатиот Karim...

Есен на Вашата трпеза

Празниците, семејните прослави и куќните слави се вистинскиот повод да ги поканите роднините и најблиските пријатели на вечера во Вашиот дом. Притоа, секој од...

Чоколаден рај како детска боенка

Реткост е некој да рече дека не сака благи закуски, едноставно чоколадите се задоволства на кои речеси никој не може да им оддолее. Ова...

Интимна книжевна оаза | Карл Лагерфилд

„Со секоја книга која ја купувате, потребно е да купите време за да ја прочитате“, вели неприкосновениот крал на модата со веќе 30 годишно...

Маса на потпетици | Инспирирана од Louboutin

Доколку ја сакате високата мода и фасцинантните чевли на Christian Louboutin, несоменено ќе Ви се допадне оваа гламурозна маса креирана специјално за дамите. Наречена "Стилето",...

15 ентериери во духот на Париз

Слободно може да се каже дека француската престолнина е центар на културата во Европа и важи за еден од најромантичните градови во светот. Долговековната...

15 шармантни скандинавски балкони

Непишано правило е дека оние на кои домот им е дел од станбена зграда по малку им завидуваат на оние кои живеат во куќа,...

Две и пол собен стан | Шведска

Овој модерен две и пол собен стан се наоѓа во срцето на Готенбург, Шведска. Станот е со површина од 79 метри квадратни, и има...

15 Рустикални бањи

Бањите во старите селски куќи и колиби од постарите времиња се инспирација за денешните дизајнери да го употребуваат рустикалниот стил на уредување во ова...

Ретро тапети од скандинавски дизајнери

Последниве неколку години, во модата, архитектурата и дизајнот на ентериер, трендовите од 50-тите години на минатиот век доживуваат враќање на сцената. Следниве дизајни на...

Футуристички wellness центар | Parco Acque

Parco Acque wellness центарот e место каде гостите во италијанскиот Park Hotel ai Cappuccini ќе можат вистински да се релаксираат, а ентериерот претставува визуелна...

Поглед вреден 10 милиони долари | Дуплекс во Њујорк

Sculpture For Living е дуплекс во Astor Place Tower, и еден од најубавите апартмани во Њујорк со неверојатен поглед на Менхетн. Беспрекорниот дизајн е...

25 Зен спални соби

Спалната соба е главната просторијата во домот во која најважно е да владее пријатна и релаксирачка атмосфера, за Вие да имате мирен сон и...

VIP турнир во домот | Табла – маси

"Two players, two sides. One is light, one is dark"... вака гласи познатата реченица на Џон Лок, од култната серија Lost, која се однесува...

Модернистичка приватност | B-OK

Гарант на откривање нови светови, неисцрпен извор на информации и вистински пријател - кој друг, ако не книгите? Сепак, ако имате премногу од нив,...

Како во видео игра | Колоритни витражи

Дали би сакале вашиот омилен херој од стрип или видео игра да ве "гледа" од прозорецот? Ако одговорот е да, со овие витражи ќе...