Се… од мебелот до тепихот, од лустерот до рачките на вратите, изработени се по највисоки стандарди. Сместен во посакуваниот “Златен триаголник” во Париз, овој стан зафаќа 325 квадратни метри. Станот на Avenue Montaigne е всушност втор дом на сопственикот.

Сите соби се раскошна комбинација на традиционалната француска елеганција, технологија и современиот стил.

Најдраматична карактеристика во станот е витражот со пердувот од паун во ходникот, инспириран од Belle Époque. Архитектот поминал година дена во потрага за прецизни делови на стакло, кои му биле потребни за да ги реализира своите идеи.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛегендата за прекрасните Плитвички езера!
Следна објаваAudi ќе настапи со RS Q8 моделот во Женева
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР