Поранешниот директор на Ламборџини, Stephan Winkelmann,  застана главен раководител на Audi Sport и не губејќи воопшто време го најави производството на нови RS модели. Експертите сметаат дека следниот модел ќе биде Q8, чија светска премиера ќе биде во Женева.

Концептот RS Q8 се тврди дека ќе биде снабден со 4,0 – литарски V8 мотор со 605 коњски сили, ист каков што може да се сретне во моделите на „RS7 performans“ и „S8 plus“.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРаскошен и префинет стан во Париз!
Следна објаваWellBe Stress Therapy алка – најнов начин во борба против стресот!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР