Pantone Colour of the Year 2017 – Greenery

Зелената боја носи емоција, таа е симбол на растењето, хармонијата и свежина. Асоцијацијација на поврзување со природата и боја која делува смирувачки.

Погледнете ги овие фотографии на кои ќе најдете инспирација за оваа пролет со новата боја во вашиот дом. Ние сметаме дека е најдобро само акцентирате некои мали делови од домот!

Изборот е ваш!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧасовник кој го покажува времето со мирис!
Следна објаваКако да препознаете лажго?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР