Дојди и остани во Париз

Виртуелна прошетка низ еден од најпосетуваните градови во Европа. Доколку немате можност да го видите со свои очи, видео како ова на Alex Soloviev е...
video

Видео | Убавината во сурфањето

Ајде да заборавиме малку да лудото ладно време и замислете дека сте на Малдивите, или Хаваите. Која би била Вашата омилена дневна активност? Доколку...
video

Огледала на животот | Beyonce & Pepsi

Beyonce е сеуште актуелна со својот автобиографски филм „Life Is But a Dream“. Личност која го заслужува епитетот „поп дива“ не поради скандали и...

Најскапите слушалки на светот чинат 110 000 евра!

Слушалките Focal Utopia by Tournaire навистина ветуваат најдобра музика за вашите уши. Цената на овој модел изнесува 100 000 евра, а со додатната опрема од...

Маче пријател со дивите животни

George Logan, фотограф од Лондон, создава прекрасна претстава на маче кое живее заедно со животните од дивината. Мачето си игра со животните, вклопено во...
video

KMart Joe | Празнична честитка

Комична празнична реклама на KMart, во која неколку згодни момци мрдајќи со колковите ја одѕвонуваат божиќната песна "Jingle Bells" прикажувајќи ја новата колекција боксерици....
video

Вистинските жени не се совршени

Жените постојано тежнеат кон совршенство и перфекција. Посакуваат изглед како девојките од насловните страници; совршено тело и совршен лик. Но дали тоа навистина постои?...
video

Miu Miu | Rasoir очила за сонце

Новата капсулна колекција очила за сонце од Miu Miu за оваа сезона наречена Rasoir, со алтернативна и иновативна нота, ќе биде достапна на продажба...
video

Dior | Златен Божиќ

Версај, ноќта пред Божиќ. Величенствената палата во зима како инспирација за празничната колекција за убавина од Диор. Нијанси на топло злато, замрзнат бисер и...

Феномен – Damien Walters

Професионален каскадер, гимнастичар и тренер, Damien Walters се враќа со неговото екстремно видео за 2011 година.
video

Направи сам | Потпетици за бакнување

Нема девојка која не би се израдувала на практичен Направи сам проект кој ќе направи обичните (стари или нови) црни потпетици да изгледаат уникатно...
video

Искрени трејлери

Филмските трејлери се најпознатиот начин за промовирање на филм и реално, единственото нешто што го знаеме за содржината на филмот пред да го погледнеме....

Victoria’s Secret: Божиќна кампања

Како и секоја година во студениот декември, Victoria's Secret одново ги загреа срцата на своите женски, но и машки обожаватели со пригодна божиќна кампања и видео. Adriana,...
video

Студенти на Оксфорд пеат песни од Шакира

Хуманоста постои. Доказ за тоа е оваа група студенти на Оксфорд кои за хумани цели препевуваат три песни од Шакира. На свој начин, иако...
video

Diane von Furstenberg | Низ стакло

Најновата колекција пролет/лето 2013 на Diane von Furstenberg презентирана на Њујоршката Модна недела преку очите на луѓето кои се заслужни за тоа- стилистите, моделите и самата...

Burberry | Очила и музика

Burberry за новата колекција очила "Spark" ја продолжува својата кампања промовирајќи три нови музички бендови: Coastal Cities, The Night VI и Broken Hands. Колекцијата...