Го нарекуваат градот на светлината, љубовта и модата, и веројатно не постои светски патник на чија туристичка мапа би изостанал Париз како една од посакуваните дестинации. Пред неговата убавина не останал имун ниту Paul Richardson, фотографот кој неодамна за првпат го посетил градот на реката Сена. Обидувајќи се да ја овековечи сета слава на француската престолнина, создал импресивна видео посвета во која се менуваат карактеристични сцени од животот на Парижаните, следени од брзиот ритам во кој пулсира оваа светска метропола. Пред неговиот објектив се нашле класичните париски локалитети и знаменитости од една страна, наспроти модерниот бизнис свет и динамичното темпо од другата, преместувајќи ги границите помеѓу старите историски градби и современите високи облакодери. Резулатот од тринеделното патешествие е видео портретот со наслов ,,J’adore Paris’’ ( ,,Го сакам Париз’’), кој ќе ве одведе до најубавите места во градот со безброј лица, будејќи го копнежот да го посетите што поскоро. Уживајте во глетките!

0

1

2

3

4

5

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕсенската машка колекција на Pull & Bear
Следна објаваФото на денот | Игра со брановите
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ