nasl

Модната куќа Шанел од неодамна започна нов серијал на интернет-видеа кој се нарекува Chanel Beauty Talks. Составен е од кратки видеа во кои познатите дами ни откриваат дел од нивните тајни и совети за убавина. Водител на серијалот е дизајнерката и мејк-ап артистката на Шанел, Лусија Пика. Ѕвезда на првата епизода е прекрасната Жизел Бундхен која открива како да заблескате со помош на едноставна, нежна и природна шминка со само неколку производи.

1

Во втората епизода од серијалот, своите трикови ни ги открива шармантната актерка Кира Најтли. Што се крие зад нејзиниот изглед, како ги средува веѓите и каква e шминката која ја гледаме во филмовите во кои глуми , дознајте во видеото подолу. Во оваа епизода, Лусија ја шминка Кира во гламурозен стил препознатлив за триесетите години.

2

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРачно изработени свеќници инспирирани од познати слики
Следна објаваНадреални тетоважи од Илија Брезински
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР