Автентичен хотел за спектакуларен одмор!

Постојат голем број хотели во светот кои нудат интересни содржини на сите свои посетители ... Без разлика дали сакате да се опуштите и да уживате...

Hampton Hall vila е најлуксузната и најубава вила во Велика Британија!

Скриена во периферијата на Велика Британија, шеснаесет километри од луксузните и декадентни бутици и ресторани на Најтсбриџ, Crown Estate е локацијата на која е...

Зошто Саудиска Арабија е вистинска оаза на иднината?

  Саудиска Арабија е една од најмагичните дестинации на нашата планета, а човекот кој дефинитивно тоа го знае е нејзиниот крунисан принц, Мохамед бин Салман...

Palais Bulles е најнеобична градба!

Создадена во текот на седумдесеттите години од минатиот век, од архитектот Анти Ловага, оваа структура веднаш стана вистински уникат ... Палатата Bubble Palace, или Palais...

Неверојатен изглед на новиот облакодер на Амазон!

Амазон неодамна го претстави дизајнот за следниот дел од своето ново седиште во Арлингон и мора да признаеме дека изгледа неверојатно ... Дизајниран како спирална стаклена...

Најубавиот ресорт на светот станува попривлечен!

Чудо на Малдивите, Сонева Јани, стана синоним за луксузно живеење на островот ... Ова одморалиште веќе владееше со светот како вистински рај, нудејќи луксузни...

Необичен облакодер кој ќе ја смени панорамата на Њујорк!

  Турскиот дизајнер Хајри Атак од Architectural Design студио претстави неверојатен концепт на облакодер што потенцијално може да ја промени панорамата на Њујорк… Засега, силуетата на...

Се продава луксузната куќа во која порасна Гвинет Палтроу!

Пред Гвинет Палтроу да го лансира својот велнес бренд Goop, таа беше позната како актерка која остави свој белег во бројни филмови ... Сепак, пред...

Villa Firenze – најлуксузна куќа на светот!

Villa Firenze е масивна градба во густо населениот Беверли Хилс и со продажна цена од 160 милиони долари, тоа е дефинитивно најскапиот имот во...

Погледнете ги најлуксузните вили на најпознатите криминалци во светот!

Карактеризирани со златни детали и раскошни финиши, овие вили некогаш биле во сопственост на мафијашки шефови, измамници, водачи на нарко картели и диктатори, сè...

2020 Golden Needle Design Award за одморалиштето Yezo !

  Идилично планинско одморалиште Yezo ... Тоа е мал, тивок и спектакуларен имот лоциран во планините Хокаидо во Јапонија. Создадено како дело на јапонското студио за...

Бајковита вила во Аспен!

  Со сезоната на скијање е во полн ек, а ова е една од најголемите вили во Аспен - тоа е зграда со димензии нешто повеќе...