Создадена во текот на седумдесеттите години од минатиот век, од архитектот Анти Ловага, оваа структура веднаш стана вистински уникат …

Палатата Bubble Palace, или Palais Bulles, е вила на југот на Франција со површина од 1200 квадратни метри, која се состои од збир на испреплетени простори во форма на меурчиња.

 

Неверојатниот имот е изграден за Пјер Бернард, додека во 1992 година го купи Пјер Карден. Сега, скоро дваесет години подоцна, овој имот е повторно достапен за купување, додека новиот сопственик ќе го воодушеви со поглед кон морето и шармот на Кан.

Оваа палата содржи десет спални соби опремени со врвни парчиња, како и прекрасни градини нагласени со езера, базен и масивна амфитеатар на отворено, со дури 500 места.

 

Објектот се карактеризира со кривини на екстериерот, кои исто така ја дефинираат нејзината внатрешност.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКошула со машна – за елегантен и безвременски стил!
Следна објаваБело сако како дел од модерниот стајлинг!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ