Комбинирањето на елегантни и модерни парчиња облека за да создаде женствен и впечатлив изглед бара шик и безвременска облека, а сакоата се меѓу основните елементи.

Карираниот блејзер има свој момент оваа сезона и ние навистина го сакаме, но покрај карираните модели, црно-белите сакоа се наши најдобри сојузници при создавање на шик комбинација на облека.

Пролетта е пред нас и време е да ги извадите светлите парчиња облека од плакарот. Предлагаме да комбинирате бел блејзер или јакна со мини здолниште во кафена боја. Завршете го вашиот изглед со клач торба во неутрални тонови и масивни црни чизми.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваPalais Bulles е најнеобична градба!
Следна објаваНеобичен уметнички апартман во Grand Hyatt Tokio!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ