автори Објавено од Ирина Тошева

Ирина Тошева

537 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

Машки тренд | Кошули со дезен

Кошулите со дезен беа голем тренд во машката гардероба уште минатата сезона, а тука се повторно и оваа, да ја заживеат и "размрдаат" зимската...
video

Gisele Bundchen за David Yurman

Gisele Bundchen во кампања за зимската колекција накит на David Yurman. Облечена наједноставно, покрај океанот ги презентира најновите парчиња накит од оваа колекција.
video

Louis Vuitton поло велосипед

Louis Vuitton ја продолжува својата серија на уникатни спортски производи со високо функцонална опрема кои не се за продажба, изработени од најпознатите мајстори во...

Дизајнерски мечиња

Фондацијата BBC Children in Need презентираше колекција на дизајнерски мечиња за 2012та година кои се изработени од 30 од најголемите дизајнерски имиња како Victoria...
video

Marc Jacobs | Боксерски ѓердани

Краток филм со момче весело танцувајќи околу иконски знаменитости во Лондон, Њујорк и Париз, се до средбата со својот противник. Ова видео е промоција...

Фото на денот | Lab rat

Фотографија, дел од проектот на младиот фотограф Виктор Наумовски наречен Lab Rat. Очила, дизајн на Александра Митковска, модел Елена Трајановска од Моделс Ин, шминка...

Едиторијал | Француски гламур

Преубавата Tanya Dziahileva од Белорусија, фотографирана од Jean-Daniel Lorieux за ноемвриското издание од 2011та година на магазинот L’Officiel, во облеки од реномирани дизајнери на...

Направи сам | Предмети од штипки

Дрвените штипки, освен за сушење на нашите алишта, може да имаат и креативна употреба. Ви прикажуваме неколку идеи. *Проект 1* Потребни ви се: - празна конзерва -дрвени штипки -...

Машки тренд | Тексас кошула

Тексасот од секогаш бил поврзан со работничката и секојдневна облека, но во поново време се почесто се користи и во поелегантни варијанти. Еден од...

Едиторијал | Екстремни фризури

Екстремна приказна со коса за едиторијалот во ноемвриското издание на магазинот Dazed & Confused, изработена од њујоршкиот фризер Bob Recine, фотограф Richard Burbridge, моден...
video

Lady Dior | Метармофоза

По прошетките низ ателјето на Dior во првиот и вториот дел, во третата епизода од онлајн серијалот за Lady Dior, Marion Cotillard позира во иконските...

Инсталации од тоалетна

Инсталациите на Sakir Gökçebag се препознатливи по употребата на предмети од секојдневието, како тоалетните ролни, закачалки и часовници на нов, интересен, на момент и...