По прошетките низ ателјето на Dior во првиот и вториот дел, во третата епизода од онлајн серијалот за Lady Dior, Marion Cotillard позира во иконските облеки изработени од самиот Christian Dior во периодот меѓу 1947-1957 година.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧудесно карпесто село | Monsanto, Portugal
Следна објаваСтив Џобс | Совети што значат живот
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР