Куќите изградени околу карпи или подобро кажано карпите кои се дел од куќите, го прави селото Монсанто дом на едни од најневеројатните архитектури во светот. На национален натпревар во 1938-та година ова планинско село во Португалија ја доби титулата “Тhe most Portuguese village in Portugal”  и оттогаш се смета за жив музеј на Португалија, што ја прави оваа локација туристичка атракција. Доколку Португалија е Вашата следна дестинација, не пропуштајте да го посетите чудесното селце Монсанто.

СПОДЕЛИ
Претходна објава7 актуелни трендови на уредување на домот
Следна објаваLady Dior | Метармофоза
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР