Нова книга од Диор во која на 240 страници се прикажани сите иконски личности кои ја поддржаа модната куќа во текот на изминативе декади. Од Marlene Dietrich, Sophia Loren, Grace Kelly, Marilyn Monroe и Elizabeth Taylor дo Natalie Portman, Charlie Theron и Penelope Cruz. Во книгата “Ѕвезди во Диор ” има и филмски постери од 1940 година кога Кристијан Диор започнал да работи како костимограф.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПапокот на светот – Венко Андоновски
Следна објаваВидео | Добредојдовте на Земјата
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР