Продолжувајќи ги авантурите како Lady Dior, Marion Cotillard, која од 2008ма година е заштитно лице на оваа кампања, не води на прошетка во неколку епизоди, од Кан до Њујорк, на фотосесии и фитинзи, зад сцената на црвениот тепих, носејќи фустан од Dior Haute Couture изработен специјално за неа. Погледнете ја првата епизода во работилницата на Dior.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПерница со качулка
Следна објава10 работи кои ќе посакате да ги знаевте пред 10 години
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР