Тексасот од секогаш бил поврзан со работничката и секојдневна облека, но во поново време се почесто се користи и во поелегантни варијанти. Еден од големите трендови оваа сезона е тексас кошулата комбинирана со елегантен костум или џемпер и модни додатоци, добивајќи перфектна и софистицирана модна комбинација.

СПОДЕЛИ
Претходна објава15 модерни дизајни на соби за Вашето бебе
Следна објаваTARDIS | Сокриена љубов кон книгите
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР