Едно од поважните работи кога сте на пат да му посакате добредојде на најновиот член на семејството во вашиот живот е подготвување на неговото катче во куќата.

На многу млади родители, особено оние кои се за прв пат во оваа улога, им треба помош во изборот на дизајнот како и уредувањето на бебешката соба со цел да биде убаво и пријатно место, а истовремено да ги поседува сите нешта потребни за првите неколку години од животот на бебето. Со тоа на ум, составиме листа на 15 модерни бебешки соби, во различни дизајнерски стилови, со кои се надеваме дека ќе Ви дадеме идеја и инспирација за совршено да ја уредите собата на најмалиот член на семејството.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваFrankeweenie | Црно-бела авантура
Следна објаваМашки тренд | Тексас кошула
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР