автори Објавено од Ирина Тошева

Ирина Тошева

537 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

Фото на денот | Laetitia во Париз

Laetitia Casta во фотографија, дел од едиторијалот за најновото турското издание на Vogue, фотографирана во преубавиот Париз од Sean & Seng. Стилист Ece Sukan.

Чашка сладолед

Едно малечко момче отиде во најблиската слаткарница и го праша продавачот колку чини сладоледот на корнет. Тој му одговори: "50 центи". Момчето ги извади паричките...

Maison Martin Margiela за H&M

На 15ти ноември ќе се најде во продажба колекцијата изработена од Maison Martin Margiela за H&M. Оваа реномирана француска модна куќа ре-интерпретираше некои свои...

Silveira | Интимна спротивност

Silveira, создавачот на U+Mag, препознатлив по "редизајн на веќе стилизирана уметност" ги создаде овие интересни колажи од фотографиите на Nicole Heinigier и стајлингот на...

Diesel и Mister Cartoon часовници

Mark Machado познат како Mister Cartoon е тату артист кој има работено со Dr.Dre, Бијонсе и Снуп Дог, како и со познати компании како...

Направи сам | 4 шноли

Едноставен проект, за кој е потребно само мало внимание и никаква вештина. Според вашиот стил или пригода одберете која од овие 4 варијанти да...

Blanco | Нова есен

Како студот се зголемува, така се зголемува и бројот на одлични колекции и кампањи за престојнава сезона. Шпанскиот бренд Blanco ја преставува својата колекција...
video

DSquared2 | Враќање на училиште

Продолжувајќи ја училишната приказна, DSquared2 со овој краткометражен филм снимен од Mert & Marcus, ја претставуваат својата колекција есен/зима 2012/2013. Играат Daphne Groeneveld, Bette...

Цената на брендирањето

Логото говори 1000 зборови за компанијата, а некогаш не чини ништо. Интересна анализа на Stock Logos за цената вложена во изработка на познати логоа...

Едиторијал | GQ Style

Едиторијал инспириран од работничката класа мажи во 50тите години за германското издание на GQ Style за есен/зима 2012/2013. Модел Ryan Barrett, фотограф Jem Mitchell, стилист Tobias...

Бонтон за вечера

Интересен проект на австралиското дуо, фотографот Scott Newett и арт директорот Sonia Rentsch наречен "Бонтон за вечера". Му дадоа живот на кујнскиот прибор, претворајќи...

Karlie Kloss | Балетски танц на пистата

Karlie Kloss е амерички топ модел која се наоѓа на второто место од листата за Топ 50 модели од models.com, додека Vogue Paris ја...