Како студот се зголемува, така се зголемува и бројот на одлични колекции и кампањи за престојнава сезона. Шпанскиот бренд Blanco ја преставува својата колекција за оваа есен, со словачкиот модел Michaela Kocianova наречена “Нова есен”. Чист и младешки крој со интересни принтови и фантастични модни додатоци.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајвпечатливите филмски трансформации
Следна објаваНаправи сам | Од старите свеќи до нови
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР