Едиторијал инспириран од работничката класа мажи во 50тите години за германското издание на GQ Style за есен/зима 2012/2013. Модел Ryan Barrett, фотограф Jem Mitchell, стилист Tobias Frericks.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБонтон за вечера
Следна објаваКаква боја е огледалото?
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР