Mark Machado познат како Mister Cartoon е тату артист кој има работено со Dr.Dre, Бијонсе и Снуп Дог, како и со познати компании како Nike и Toyota. Препознатлив е по ликот на кловн, фините линии и римските броеви. Сите овие работи може да се најдат на двата часовници во лимитирана верзија кои ги изработи во соработка со Diesel, наречени DZMC0001 и DZMC0002.

DZMC0001

DZMC0002

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Уникатна чинија од грамофонска плоча
Следна објаваВториот дел од рекламата на CHANEL N°5
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР