На 15ти ноември ќе се најде во продажба колекцијата изработена од Maison Martin Margiela за H&M. Оваа реномирана француска модна куќа ре-интерпретираше некои свои иконски дизајни од минатите сезони за оваа колекција која се состои од парчиња за машки и женски, како и модни додатоци. Ви го претставуваме официјалниот lookbook .

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Венецијанска маска
Следна објаваЗабава за сонувачите
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР