Венецијанските маски се симбол за гламур, традиција и мистерија. За да направите маска потребни ви се најпрво картон и украсна хартија, а понатаму можете да го додадете вашиот уметнички печат. Ставете  бисери, светкави камчиња, украсни крилја, цвет или пеперутка. Впрочем, можете да искористите се што ќе ви падне на памет за да добиете маска по соствен стил и вкус, а видеово чекор по чекор ќе ве насочи и мотивира како да го направите тоа.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSilveira | Интимна спротивност
Следна објаваMaison Martin Margiela за H&M
Афирмацијата на уметничките вредности обелоденети преку седмата уметност е нејзин печат врз креативната страна на животот. Во чекор со последните ажурирања од својата област, внимателно ја унапредува уметноста. Суптилното комуницирање преку музиката и користењето на мултимедијалниот приказ на уметноста ја прават непоправлив оптимист и трагач кон суперлативот од светски убавини.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР