Добредојдовте во забавниот парк каде што луѓето и објектите лебдат во воздухот. Се работи за фикција која создава чувство на слобода и живеење без граници. Ова е дефинитивно  најзабавниот ролеркостер во светот, авантура што сите би сакале да ја искусиме.  Низ видеото не „вози“ режисерот Fernando Livschitz,  по улиците на Аргентина.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMaison Martin Margiela за H&M
Следна објаваЕсен во Кембриџ
Афирмацијата на уметничките вредности обелоденети преку седмата уметност е нејзин печат врз креативната страна на животот. Во чекор со последните ажурирања од својата област, внимателно ја унапредува уметноста. Суптилното комуницирање преку музиката и користењето на мултимедијалниот приказ на уметноста ја прават непоправлив оптимист и трагач кон суперлативот од светски убавини.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР