Кошулите со дезен беа голем тренд во машката гардероба уште минатата сезона, а тука се повторно и оваа, да ја заживеат и “размрдаат” зимската гардероба. Ви претставуваме фотографии од каталозите на светските брендови, како и неколку примери како најлесно може да ја искомбинирате со разни парчиња од вашиот гардеробер, без разлика на вашиот стил.


СПОДЕЛИ
Претходна објаваGisele Bundchen за David Yurman
Следна објаваЗОИ 2014 | Пиктограми
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР