Објавени се новите пиктограми за претстојните Зимски Олимписки Игри 2014 кои ќе се одржат во Сочи, Русија.

Секоја од 22-те икони е фигуративен приказ на зимските категории, од скијање и лизгање до сноубординг и боб-санкање. Иконите освен што се симболика на игрите и ќе се појават на влезниците и целата маркетинг кампања, претставуваат и водич за полесна ориентација на посетителите на различни настани.

Дизајнот на пиктограмите е инспириран од оние на московските Олиписки Игри во 1980-та година, а освен класични монохроматски, оваа година ќе има и серија на колоритно дизајнирани икони во духот на дезени од руската етно традиција.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМашки тренд | Кошули со дезен
Следна објаваНаправи сам | Сад од есенско лисје
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР