Фондацијата BBC Children in Need презентираше колекција на дизајнерски мечиња за 2012та година кои се изработени од 30 од најголемите дизајнерски имиња како Victoria Beckham, Vivienne Westwood, Mulberry и Louis Vuitton. Од 24ти октомври до 14ти ноември ќе бидат изложени во продавниците на Selfridges во Лондон и Манчестер, а потоа ќе бидат продадени на аукција со што би се собрале средства за оваа организација. Ви  претставуваме неколку од нив.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОпуштено во 18-иот век | Palazzo Gorgoni, Италија
Следна објаваКако во видео игра | Колоритни витражи
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР