Инсталациите на Sakir Gökçebag се препознатливи по употребата на предмети од секојдневието, како тоалетните ролни, закачалки и часовници на нов, интересен, на момент и апсурден начин. Ви ги претставуваме неговите инсталации од тоалетна хартија.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGardens by the bay | Сингапур
Следна објаваНајлуксузните тематски апартмани во светот | Прв дел
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР