Преубавата Tanya Dziahileva од Белорусија, фотографирана од Jean-Daniel Lorieux за ноемвриското издание од 2011та година на магазинот L’Officiel, во облеки од реномирани дизајнери на висока мода како Azzedine Alaia, Givenchy, Valentino, Versace, Jean-Paul Gaultier, Armani Prive, Giambattista Valli, Iris Van Herpen, Elie Saab, Dior и Chanel. Стилист Marie-José Susskind-Jalou.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМаестралниот Иго
Следна објаваИзвонредна улична уметност | Русија
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР