автори Објавено од Ирина Тошева

Ирина Тошева

537 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

Dolce & Gabbana | Море, сонце, љубов

Новата кампања за колекцијата пролет/лето 2013 на Dolce & Gabbana наречена "Море, сонце, љубов" инспирирана од Сицилија и 60тите години, го прикажува собирот на типично...

Уметност со скијачки чевли

Живеејќи близу скијачки центар во Франција, место со снег околу 7 месеци од годината, Simon Beck газејќи на свежо паднатиот снег формира интересни форми со...

Фото на денот | Венера, облаците и птиците

Los Sotos de la Albolafia е природен резерват, место каде што живеат птиците во Кордоба. Една вечер, крај на летото во 2010та година, од...
video

Уметност на создавањето | Црвен фустан

 "Уметност на создавањето" е серијал чија цел е прикажување на професиите на луѓето кои сонуваат, остваруваат и работат со голема љубов, далеку од песимизмот...

Убави мисли од Grey’s anatomy

Познатата серија, омилена на многу гледачи, Grey's anatomy е препознатлива по убавите мисли на почетокот и крајот на секоја епизода. Ние ги одбравме според...

Едиторијал | Поп-арт луксуз

Alexandra Bruel е арт-директор и илустратор од Франција, препознатлива по работата со пластелин, изработувајќи интересни сценографии. Овој едиторијал беше објавен во декемвриското издание на...

Направи сам | Принт со компир

Има различни начини за печатење на ткаенина, но принтот со компир, доколку се работи за лесен дизајн, е еден од наједноставните. Не е потребна никаква...

Converse пролет/лето 2013

Цветни, пастелни, со животински принт... сандали или патики... разни варијации во новата женска колекција пролет/лето 2013 на Converse. Летно, весело и шарено. Колекцијата ќе...

Пролетна кампања на Louis Vuitton

Кампањата за пролетната колекција на Louis Vuitton е иста како и шоуто, со моделите во пар, црно-бело-жолтите тонови и ескалаторите. Фотографирана од Steven Meisel...

Колекција накит од Brian Atwood

Brian Atwood, познатиот дизајнер на чевли, се впушти во нова насока креирајќи колекција накит. Инспириран од секси обликот на женска потпетица која се наоѓа...

Фото на денот | Ѕвезди

На прв поглед оваа фотографија изгледа како да е користена компјутерска графика или ко да има некоја неисправност со камерата, но всушност е производ...

Направи сам | Цветни панталони

Проект за кој ви треба повеќе време и внимание, но ќе добиете уникатен и модерен производ. Дезенот зависи од самите вас, може да биде...